Ontbijt in Gasthof Linde
Na een goede nachtrust stonden we op en gingen ontbijten voordat we aan de etappe van Diersburg naar Grächen zouden beginnen. Het ontbijtbuffet stond klaar in het historische hoofdgebouw van het Gasthof. Op internet hadden we gezien dat het gebouw al sinds de achttiende eeuw als gastenverblijf werd gebruikt. De inrichting was niet zo oud, maar binnen zag het er allemaal authentiek en vooral heel Duits uit.
Het buffet was rijk voorzien van allerlei ontbijtproducten. Op verzoek bakte de ontbijtjuffrouw een heerlijk spiegeleitje. We deden het ontbijt eer aan en gingen daarna inpakken voor vertrek. Nadat we afgerekend hadden vertrokken we voor de rit van Diersburg naar Grächen.
Van Diersburg naar de Zwitserse grens
We vertrokken uit Diersburg en reden naar het westen om vervolgens naar het zuiden af te buigen. In Friesenheim haalden we benzine voor deze dag, waarna we langs het vliegveld van Lahr naar de Autobahn reden.
Het was niet erg druk op de snelweg en in tegenstelling tot veel vorige keren werd er dit jaar nergens aan de weg gewerkt. Tot Freiburg gold er geen maximumsnelheid, daarna was het maximum voor het grootste deel van het traject begrensd op 120 km/u.
Het navigatiesysteem van de auto gaf wisselende instructies over wat we na zo’n 60 km zouden moeten doen. Uiteindelijk werden we vlak voor de grens met Basel de weg afgestuurd richting Rheinfelden, waar de grensovergang veel minder druk was dan die bij Basel. Voor Basel hadden we de kilometerslange file van vrachtauto’s gepasseerd en net na onze afslag naar Rheinfelden zagen we het personenverkeer ook opstropen voor de grenspassage.
Door de Jura naar Grauholz
Bij Rheinfelden was er geen oponthoud van betekenis. Ook hier stond een rij vrachtwagens te wachten, maar die was veel korter dan die bij Basel. We reden Zwitserland binnen en begonnen aan het volgende deel van de rit van Diersburg naar Grächen. De route voerde door de Zwitserse Jura, waar we door een aantal opeenvolgende tunnels doorheen reden.
Daarna kwamen we in Berner Mittelland, een vlakke streek met veel landbouw en hier en daar zones met industrie en handelsactiviteiten. Aan de Zwitserse snelwegen werd (zoals gebruikelijk) wel gewerkt. Op verschillende plaatsen werden de rijbanen verlegd, zodat wegwerkers in de berm zich konden bezighouden met onduidelijke werkzaamheden.
Tegen 12:00 uur bereikten we Rasthof Grauholz, waar we pauzeerden en een lunch kochten bij de uitstekende Burger King die daar een van de restaurants runt.
Van Grauholz naar Grächen
Na de lunch vertrokken we in de richting van Bern, waar we rechtsaf sloegen om via Rt. 12 naar Vevey te rijden. Net als andere jaren kozen we ervoor om geen gebruik te maken van de autotrein bij Kandersteg. Het tijdsverschil tussen beide routes is te verwaarlozen en de brandstofkosten voor de extra kilometers die het omrijden vraagt wegen niet op tegen het kaartje voor de autotrein. Bovendien zie je meer als je omrijdt.
Nadat we het meer van Genève hadden bereikt sloegen we af naar het zuiden en reden over Rt 6 het Rhonedal in. Na een voorspoedige rit door het halfbewolkte Wallis kwamen we in Visp, waar we het Vispertal indraaiden op weg naar Stalden.
De enorme wegwerkzaamheden die we eerder bij Stalden hadden gezien bleken nu voltooid te zijn. We konden het dorp rechts laten liggen en draaiden met enkele haarspeldbochten die boven de afgrond waren gebouwd omhoog tot we bij de rotonde Illas kwamen. Vandaar was het nog een minuut of 20 rijden tot we in Grächen aankwamen.
Moritzhaus in Grächen
Wij hadden een vakantie geboekt in het Moritzhaus in Grächen. Om precies te zijn staat het huis in het gehucht (Weiler, zoals ze dat hier noemen) Bina, dat iets onder Grächen ligt. Het was niet moeilijk om het huis te vinden. Met grote letters stond de naam op de gevel.
’t Was wel even zoeken naar een plekje om de auto neer te zetten, maar ook dat vonden we. We liepen naar het huis toe en troffen een prachtige verdieping aan, waar we ons verbaasden over de ruimte die we tot onze beschikking hadden.
We brachten de spullen uit de auto in het huis en pakten alvast wat uit. Daarna reden we verder omhoog om in Grächen wat boodschappen te doen voor de warme maaltijd en het ontbijt. We aten voor de eerste keer ijsbergsla en rustten daarna uit van een voorspoedige reis van Diersburg naar Grächen.
vorige – terug naar boven – volgende